تاريخ : جمعه یازدهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

 آسمان شب نگر تا کیستی؟
از کجایی در کجایی چیستی؟
هیچ دانی مثل شب خواهی برفت؟
در پَسش یک روز تو خواهی نشست
شب سخنها از درونش گفته است
کوکبان را از درون آشفته است
تا به کی دنباله‌داری بی‌خطر
تا به کی از مهر و کوکب بی‌خبر؟!

«نقطه رنگ پریده آبی» Pale Blue Dot، نام و لقب عکس مشهوری است که به وسیله کاوشگر فضایی وویجر 1 از زمین گرفته شده است. این عکس، نمایی از زمین در برابر گستره عظیم فضا به دست می‌دهد...ادامه مطلب
تاريخ : جمعه یازدهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

دریاچه گهر بزرگ ( کله گهر ): در منطقه حفاظت شده اشترانکوه و در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا قرار گرفته است. عمق دریاچه حداکثر به 28 متر و مساحت سطح آبی آن به حدود 100 هکتار می رسد.

دریاچه گهر کوچک ( کره گهر ): ارتفاع آن از سطح دریا 2450 متر، مساحت تقریبی آن 7 هکتار، طول آن 500 متر، عرض آن حدود 150 متر و حداکثر عمق آن در حدود 4 متر است.

تالاب بیشه دالان بروجرد: این تالاب زیستگاه پرندگان مهاجر در فصل زمستان و نیز پرندگان بومی و تامین کننده بخشی از آب منطقه است.

دریاچه کیو در خرم آباد: این دریاچه در پارکی زیبا در شمال خرم آباد با چشم اندازی دلنشین واقع شده و از امکانات تفریحی و سیاحتی نیز برخوردار است.

تالاب های پل دختر: این تالابها در جنوب لرستان واقع شده اند. در تابستان دارای هوای گرمسیری و در زمستان معتدل می باشند. ارتفاع این منطقه به طور متوسط 600 متر از سطح دریا است و تالابهای مهم آن عبارتند از: گری جمجمه، تکانه لفانه، آب تاف، کبود و گری بلمک که وسعت این تالابها جمعاً 35 هکتار می باشد. این تالابها در زمستان محل زیست انواع پرندگان مهاجر هستند.

http://khorramabadcity.mihanblog.com

آبشار شیرز در کوهدشت: منطقه اولادقباد  که به رودخانه سیمره سرازیر میشود یکی دیگر از جاذبه های لرستان

غارمیرملاس: و قلعه منیرژه در شمال کوهدشت

غار شیرسنگی: در قرعلیوند کوهدشت

http://www.shirez.blogfa.com/

قلعه های جهارشاه :در چهارقلعه (چارقلا) کوهدشتتاريخ : جمعه یازدهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

باورها وآئین های تولد در لرستان

فرهنگ وادبیات عامه یکی از گرانسنگ ترین میراث های ملی هرقوم وملت است. اما ورای تمام ارزش های فرهنگی و تاریخی ، از منظر ادبیات جایگاهی دیگر مي يابد . فرهنگ عامه یکی ازمهم ترین آبشخورهای ادبیات است . فراتر از ژانر آثار بومی و فولکوریک ، که مشخصا به فرهنگ عامه می پرازند ، ادبیات در کلیت خود وام دار فرهنگ توده های مردم است. هر اثر ادبی، درهر کجای جهان که بالیده باشد ، زمانی به ساحت ملی و حتا جهانی می رسد که نخست از سرچشمه های فرهنگی خاستگاه خویش سیراب شود. این امردرباره ی ادبیات کشورهایی چون ایران که با وجه تاریخی و قومی شان در شناخته می شوند، بیشتر صدق می کند. ازاین روی بخشی از سایت کانون ادبیات ایران را به ادبیات عامه اختصاص داده ایم . در این صفحه در کنار آثاری که به طور مشخص به ادبیات عامه ی ایران و جهان می پردازد ، مقالات و متونی را درباره ی فرهنگ و آداب و آیین ها ی عامه نیز خواهید خواند. مقالات و موضوعاتی که تصویری از جهان بینی اقوام گونانگون را باز می نماید و در ادبیات آنان بازمی تابد.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه یازدهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

1_51.jpg (92 KB)                      1_85.jpg (119 KB)

نماز پرشکوه ودشمن شکن جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج ابراهیم طهماسبی امام جمعه ونماینده ولی فقیه کوهدشت درمسجد حضرت صاحب الزمان  (عج) برگزار شد .

حضورچشمگیر مردم ونیروهای نظامی وانتظامی و جانباز سرافرازهشت سال دفاع مقدس که کفن پوش آمده بودندو کارکنان صدیق ادارات شهرستان عظمت خاصی به نمازجمعه داده بود .

امام جمعه کوهدشت درخطبه اول ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی درمورد جایگاه نماز جمعه وامام جمعه به تفصیل سخنرانی کرد.

طهماسبی امام جمعه کوهدشت در خطبه دوم به مناسبت های هفته اشاره کرد.

ایشان  درمورد حادثه تلخ عاشورای تهران سخنانی مبسوط ایراد کرد که با شعارهائی برمحکومیت منافقان مورد تائید مردم قرارگرفت.

 امام جمعه کوهدشت ازحضورمیلیونی مردم غیرتمند تهران وملت سرافرز ایران اسلامی به خصوص مردم شریف کوهدشت در روزهای سه شنبه وچهارشنبه تشکر کرد و اعلام نمود تازود است آنهائی که ادعای خط امام را دارند تکلیف خودرا با خائنین به ملت واسلام معلوم کنند ومرز بین حق وباطل را برای خودمعین نمایند .

سپس مردم با شعارهای کوبنده وشعار مرگ برمنافق از محل نماز جمعه به خیابانها ریختند .

 

 تاريخ : جمعه یازدهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
اشک


برو


در را بزن


نزدیک به خدا


هزار


هزار


فرشته ایستاده


و هر چه اشک می‌ریزند


مشک عباس


پُر نمی‌شود.

http://goftomanedini.com/showthread.php?p=54935تاريخ : پنجشنبه دهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

بسم الله الرحمن الرحيم

خروش مرجعيت

 

درگذشت آيت الله منتظري دو رخداد را به دنبال داشت:
1- در گرفتن جنگ اعداد: فتنه سبز كه در مناسبت هاي اخير مانند 13 آبان و 16 آذر نااميدانه ناظر ريزش شديد هواداران اندكش بود، گمان كرد، مي تواند به بهانه درگذشت آيت الله منتظري : كه مي توانست ظرفيت هاي بيشتري را براي بخش كمي فتنه سبز فراهم كند : هواداران واداده و سرخورده را مجدداً به صحنه آشوب و ساختارشكني بازگرداند. از ظواهر امر برمي آيد كه آنها از وخامت حال آيت الله منتظري باخبر بودند و پيشتر سازماندهي كار براي پس از درگذشت وي را شروع كرده بودند. آنچه كه در اين مقطع براي آنها اهميت حياتي داشت بزرگنمايي در كميت حضور بود، زيرا راهپيمايي باشكوه سراسري دو هفته پيش مردم ايران پس از نمازهاي جمعه در حمايت از شأن و منزلت حضرت امام (ره) راحل و ولايت مطلقه فقيه، ضربه شديدي را به روح و روان فتنه گران وارد ساخت، مي شد اين مهم را از واكنش رسانه ها و افرادمحوري آنها تشخيص داد...

 

 

http://www.sobhesadegh.ir/


ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه دهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
ضرغامي:
امروز روز نابودي حيثيت حرفه‌اي رسانه هاي استکباري است
رييس سازمان صدا و سيما گفت: بزرگترين افتخار رسانه ملي اين است که انعکاس دهنده واقعياتي باشد که در کشور به وقوع مي پيوندد.

به گزارش واحد مركزي خبر؛ عزت الله ضرغامي در حاشيه مراسم افتتاح شبکه تلويزيوني برون مرزي "سحر" دو، در جمع خبرنگاران افزود: مردم ما حماسه هاي بزرگي خلق مي کنند که با همه تلاش تنها مي توانيم بخش کوچکي از آنها را منعکس کنيم اما همين تلاش هر چند کوچک نيز تأثيرات بزرگي دارد.

رئيس رسانه ملي گفت: راهپيمايي استثنايي ديروز و پريروز در سراسر کشور هم به لحاظ کمي و هم به لحاظ موضوع و محوري که مردم به آن دليل به خيابان آمدند و همچنين با توجه به زمان کم براي هماهنگي، راهپيمايي اي بي نظير در جمهوري اسلامي بود.

کنند. ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه دهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

بیانیه دادگستری استان لرستان در محکوم نمودن هتک حرمت مقدسات در عاشورای حسینی

ضمن تسلیت این حرمت شکنی بزرگ به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) و رهبر فرزانه و مراجع تقلید، و کلیه حوزویان و دانشگاهیان با بصیرت و آحاد ملت،

  

بیانیه دادگستری استان لرستان در محکوم نمودن هتک حرمت
مقدسات در عاشورای حسینی
روابط عمومی دادگستری استان لرستان
ضمن تسلیت این حرمت شکنی بزرگ به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) و رهبر فرزانه و مراجع تقلید، و کلیه حوزویان و دانشگاهیان با بصیرت و آحاد ملت، اقدام بی شرمانه فرصت طلبان و منافقان در توهین به مقدسات دینی، قلب های آزادگان و شیفتگان حسینی را به درد آورد. دشمنان این ملت که همواره از عاشورا و عاشوراییان سیلی خورده اند، هیچگاه تاب تحمل پیروی این ملت از تفکر عاشورایی را نداشته و ندارند و این بار نیز در عاشورای حسینی، اعتشاش گران و آشوب طلبان کوردل با زمینه سازی فتنه گران و سران فتنه، حرمت عاشورا و عاشورائیان را شکسته و ملت سوگوار و عزادار ایران اسلامی را شاهد حماقت و رذالت خویش قرار دادند.
در حقیقت این آشوب طلبان و فتنه گردانان با شکستن حرمت روز عاشورای حسینی ، با دست و زبان و رفتار خویش و در آشکارترین صورت اعتراف کردند که تفکر عاشورایی و تبعیت ملت عاشورایی ایران اسلامی از ولایت مطلقه فقیه ، دشمنان فتنه گر و آشوب طلب را به نهایت عجز و ناتوانی و ذلت کشانده است. روابط عمومی دادگستری از همه مردم می خواهد اکنون که اقتدار نظام اسلامی در سراسر جهان افزایش یافته و دشمنان اسلام و ایران از روی عجر به مقدسات مردم ایران و مسلمانان اهانت می کنند هوشیاری خود را حفظ و آمادگی را برای جلوگیری از فتنه های بعدی افزایش دهند
 
 
علی سبزواری
مسئول روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان


تاريخ : پنجشنبه دهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

با خشم مقدس عاشورايي آرزوهاي آمريكا و اسراييل زير پاي مردم لگد مال شد

ايران اسلامي ديروز يكپارچه شاهد خروش ميليون ها انسان آزاده اي بود كه خشم و انزجار خود را از اهانت يزيديان زمان به سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام ابراز كرده و خواستار برخورد قاطع نظام با سران و هتاكان حامي جريان سبز اموي و آشوبگران روز عاشورا شدند.
با وجود اين كه دقايقي از آغاز راهپيمايي عاشورائيان در سراسر كشور از جمله مسيرهاي شش گانه شهر تهران نگذشته بود تمام خيابان هاي منتهي به ميدان انقلاب، محل تجمع راهپيمايان مملو از جمعيت شده بود...ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه نهم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

مبارزه(تا ریشه کن کردن کفر و نفاق پیش میرویم)

      ای لشکر صاحب زمان آماده باش آماده باش

    بهر   نبردی  بی امان  آماده باش آماده باش  

پس از ستايش پروردگار; همانا جهاد در راه خدا، دَرى از درهاى بهشت است، كه خدا آن را به روى دوستان مخصوص خود گشوده است. جهاد، لباس تقوا، و زره محكم، و سپر مطمئن خداوند است، كسى كه جهاد را ناخوشايند دانسته و ترك كند، خدا لباس ذلّت و خوارى بر او مى پوشاند، و دچار بلا و مصيبت مى شود و كوچك و ذليل مى گردد. دل او در پرده گمراهى مانده و حق از او روى مى گرداند، به جهت ترك جهاد، به خوارى محكوم و از عدالت محروم است.از امکانات و لشکریان زیاد دشمن و کم خود نباید ترسید چون خدا هنگام جهاد فرشتگان را مامور دفاع از اهل حق می کند و دز رمان پیامبر هم شاهد بودیم اکثرا پیامبر در اقلیت بودند ولی به مدد الهی پیروز می شدند.برای رسیدن به سعادت و عاقل شدن باید جهاد کرد تا خداوند درهای حکمت را برویمان بگشاید.برای شیطان هم بجنگیم عاقل می شویم ولی صاحب درک و فهم و معرفت نمیشویم و نهایتمان قرار گرفتن در مقابل حق و رفتن به جهنم است ولی اگر برای خدا جهاد کنیم عاقل و با درک و فهم و با معرفت میشویم و به سعادت می رسیم و نهایتمان بهشت یا درجه بالاتر یعنی خود خداست.البته نمازمان نباید ترک شود ممکن است و گناه کبیره نکنیم و بر صغیره اصرار نداشته باشیم کسی در مسیر حق باشد ولی نماز نخواند احتمال شکست خوردنش زیاد است.

کلینی در کافی از جناب امام صادق علیه السلام به طریق خاصه چنین روایت کرده که فرمودند: جهاد، افضل اشیاء است بعد از فرایض...ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

امروز مردم موحد وخدا جوی کوهدشت به صورت خودجوش به خیابانهای شهر آمدند وبا شعارهای کوبنده  خشم ونفرت خودرا از منافقین وعاملان فتنه های چند روزاخیر مخصوصا منافقانی که سالها خودرا درلباس دوست به مردم نشان میدادند وبا چراغ سبز آمریکا وانگلیس با نام حسین وآزادی وشعار جنبش سبز سبزی رخسار ملت شهید پرورایران  را به زردی کشانیدند.

مشت های گره کرده پیر وجوان روحانی وبازاری محصل ومعلم کارمند وکارگر همه وهمه نشان از ایمان وعشق به ولایت بود .

درمیان راهپیمایان نماینده ولی فقیه - فرماندار -روحانیت معزز کارمندان ادارات دیده میشدند همین مسئولینی که از بطن ومتن  مردم هستند دست در دست مردم ودرکنارآنها فریاد میزدند ونفرت خودرا از این به حرمتی در روزعاشور اعلام می کردند .

شعارها همه برای برخورد با این اراذل و اوباشی بود که بنام معترضین به نظام درروز عاشورای حسینی شمر صفت خیمه های فرزندان زهرا را دوباره درکربلای ایران آتش زدند وهلهله ی شادیشان لبخند دشمنان قسم خورده ملت ایران را هویدا کرد .

این ازخدا بیخبران پستیشان به حدی بود که اسرائیل وانگلیس وآمریکا وفرزند شاه خائن وجنایتکار را به وجد آورد وپشتیبانی آنها را از تریبون منافقین ومریم رجوی را شنیدیم .

آنها به حدی به این حرکت ناجوانمردانه مشتی فریب خورده وبی دین امید بسته بودند که برای تقسیم حاکمیت خود ریاست جمهور وپادشاه را هم معرفی کرده بودند .

ای سران فتنه ای فریب خوردگان بیگانه پرست  ای ازخدابی خبران مزدور این بود عاقبت لجبازی ویکدندگی درمسیر کجتان .

هیهات از این همه بدبختی که دامنگیرتان شد ؟

فردا ملت رشید ایران منسجم وقدرتمند به خیابانها می آیند وسیل خروشانشان شما خس وخاشاک را از سر راه برخواهد داشت .

دیری نمی گذرد که شما منافقان کور دل پشیمان وسرافکنده خواهید شد که آن زمان دیر خواهد بود

فردا شعار این خون که در رگ ماست هدیه به رهبرماست

ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند

مرگ برمنافق وآمریکا واسرائیل

گوشتان را کر خواهد کرد .تاريخ : سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
روزهای  انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)  ایام سختی بود دریک صف باطل بود با تانک وتوپ ومسلسل وزندان وشکنجه واعدام وتبعید .

دریک سو عشق وایثار ومردانگی وحریت وپیروان ولایت  .

دریک طرف میخانه وعشرتکده وقمارخانه وفحشاخانه ...بود.

درطرف دیگر نمازشب خوانها ومسجدی ها ودعای کمیل خوانها  و دعای ندبه خوانها ..

نبرد - نبردی سختی بود اما آسان برای انتخاب ؟

دشمن را می شناختیم وبرای مبارزه با او شتابان با قلبی مطمئن دلی آرام وعشقی به اهل بیت و امام خمینی و سادات ؟

جنگی پیش آمد همه با هم برای نبردی به مراتب سخت تر از نبرد قبلی اما با سلاحی گرمتر از سلاح دشمن او موشک زد وماهم زدیم او حمله کرد ما پاسخ دادیم  اما حالا چه کنیم ؟

روزعاشور با نام حسین خیابانها وکوچه ها واموال مردم را می سوزانند ومی برند وچپاول می کنند ؟

سینه زنها وزنجیر زنها میشنوند واز عزا دست می کشند وبازمی گردند تا از حرمت عاشورا دفاع کنند ودرگیری پیش می آید برادر با برادر دربرابرهم آن  یکی هدایت شده ازطرف دشمن سالهای ۱۳۵۷واین یکی وارث خون شهداء

چه باید کرد اگر بکشیم برادر کشی کرده ایم ؟

 واگر نکشیم کشور وشهداء وخونهای به ناحق ریخته در زیر شکنجه ساواک رژیم سفاک پهلوی برباد فنا میرود ؟

شعاری که امام با تمام قدرت از آن دفاع کرد اصل ولایت فقیه توسط اینان به مرگ تبدیل میشود ؟

در روز عاشورای ۸۸ شعارمیدادند مرگ بر اصل ولایت فقیه ؟

به راستی منظور از اصل ولایت فقیه چه کسی بود ؟

اگربگوئید نمیدانستید که ازشما بعید است ؟

اگرمیدانستید چراسکوت کرده اید؟

جناب آقای کروبی به کجا میروی ؟

این ره به ترکستان است ؟آب درآسیاب دشمن نیندازید ؟

باورکنید این ساده اندیشی شما دامی وحشتناک برای صید شماست ؟

پشت این فتنه آمریکا وانگلیس منتظر نشسته اند. فکر میکنی به تو وامثال تو رحم می کنند؟

چقدر دراشتباهی ؟

اطلاعیه ای پر از چرا واما وای کاش تو سراسر فتنه ونیرنگ است ؟

بترسید که زمانی شعار داده شود ما اهل تهران نیستیم علی تنها بماند .

آقای کروبی این سیدعلی خامنه ای (رهبرمعظم انقلاب اسلامی )همان علی ست

 که سالها تو وامثال تو پشت سرش نماز خواندید وبرایش دعا کردید

 وثناگویش بودید کجا رفت غیرت ومردانگی وصداقتت وآن همه وفداریت به نظام جمهوری اسلامی  ؟

توکسانیکه قرآن آتش میزنند واموال مردم را به غارت می برند وبه اصل نظام

توهین می کنند وبرضد ولایت فقیه شعار مرگ بر .. سرمیدهند را شهید میدانی ؟

 وای برتو وای برتو ؟

چه شد علی را تنها گذاشتید ؟

مگر مردم کوفه چه کردند که شما آقایان سبز پوش وسیه دل نکردید ؟

منبع: http://shohadaykohdasht.blogfa.com/تاريخ : سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
اهانت به شعائر الهي
  
کار باند تبهکار فتنه در روز عاشورا به جايي رسيد که در عزاي امام حسين (ع) کف وسوت زدند و رقصيدند و ادا و اطوار لشکر عمر سعد را درآوردند. کار آنها پس از اهانت به امام امت(ره) در روز16 آذر به اهانت به اهل بيت پيامبر(ص) ، اهانت به امام حسين و ياران شهيدش و اهانت به شعائر الهي کشيده است . آنها خطوط قرمز را يکي پس از ديگري پشت سرگذاشته و درست به همان جايي مي روند که منافقين در روز30 خرداد سال60 رفتند. ظهر عاشورا که خبر آتش افروزي لشکر شمر در پايتخت جمهوري اسلامي به هيئت هاي عزاداري رسيد موجي از خشم و نفرت از اين شرارت پديد آمد. ظهر عاشورا وقتي خبر آتش زدن قرآن و حمله به دستجات عزاداري در پايتخت به مردم ايران رسيد همه عزم آمدن به تهران را داشتند.

 کار باند تبهکار فتنه در روز عاشورا به جايي رسيد که در عزاي
امام حسين (ع) کف وسوت زدند و رقصيدند و ادا و اطوار لشکر عمر سعد را درآوردند.
کار آنها پس از اهانت به امام امت(ره)  در روز16  آذر به اهانت به اهل بيت پيامبر(ص) ، اهانت به امام حسين و ياران شهيدش و اهانت به شعائر الهي کشيده است . آنها خطوط قرمز را يکي پس از ديگري پشت سرگذاشته و درست به همان جايي مي روند که منافقين در روز30  خرداد سال60 رفتند.
ظهر عاشورا که خبر آتش افروزي لشکر شمر در پايتخت جمهوري اسلامي به هيئت هاي عزاداري رسيد موجي از خشم و نفرت از اين شرارت پديد آمد. ظهر عاشورا وقتي خبر آتش زدن قرآن و حمله به دستجات عزاداري در پايتخت به مردم ايران رسيد همه عزم آمدن به تهران را داشتند.
راستي ما با چه جماعتي روبرو هستيم که روز عزاي حسين (ع) را جشن مي گيرند، روزي که همه سينه مي زنند و عزادارند آنها سوت مي زنند و مي رقصند.
آنها تا کجا پيش خواهند آمد، با حريم امام حسين (ع) و حرمت عاشورا چه کردند؟ آنها با فراخوان رسانه هاي شام به کوفه آمده بودند. اينجا کوفه نيست، اينجا تهران است، مرکز انقلاب اسلامي ، مرکز بيداري و فرياد عليه مظالم آمريکا، رژيم صهيونيستي و انگليس!
پاسخ مردم به تبهکاريهاي روز عاشوراي لشکر عمر سعد، آنها را عقب راند. اما آنها باز خواهند آمد.
گونه شناسي شعارهاي جريان فتنه طي6  ماه اخير نشان مي دهد آنها دست اندرکار تحريف تمامي شعارهاي انقلاب هستند. آنها با هجوم به شعائر الهي، درست فرهنگ انقلاب و اسلام را هدف قرار داده اند.
اينکه آنها در راهبرد خود فرهنگ اسلام و انقلاب را هدف قرار داده اند نشان مي دهد هدف را خوب تشخيص داده اند اما اينکه روي اراذل و اوباش و مشتي بي فرهنگ و ضد دين تکيه  مي کنند يک اشتباه بزرگ و استراتژيک است . اين جماعتي که آنها روي آن تکيه کرده اند نمي توانند خودشان را سرپا نگه دارند، تا چه رسد به اينکه بخواهند در بازگشت استبداد و استعمار به ايران کاري بکنند.
دستگيري شماري از منافقان قديم در آتش افروزي روز عاشورا سرنخ استمرار شرارت  ها را نشان مي دهد. منافقين يک بار در خرداد سال60  پاسخي شايسته از ملت دريافت کردند که مجبور شدند براي نوکري صدام به بغداد بروند. امروز بار ديگر در صحنه سياسي کشور با بسترسازي سران فتنه به ميدان آمده اند، مردم در شناخت آنها اشتباه نمي کنند، اين بار آنچنان  ادبشان  خواهند کرد که مجبور  شوند فقط در پادگانهاي آمريکا در منطقه کار کنند.
پروژه کشته سازي آنها نگرفت علي رغم آنکه حساب شده و سازمان يافته حضور يافته بودند. در همان لحظات اوليه پاسخ مردم ، نظم سازماني خود را از دست دادند. شرارت منافقين در عاشوراي امسال يک نقطه عطف است چرا که دو سوال کليدي در ذهن مردم شکل گرفته است :
1 - سکوت برخي خواص تا کجا ادامه دارد؟
2- آيا حساب سران فتنه با جريان نفاق همچنان جداست؟ يا سران فتنه در خدمت جريان نفاق ماموريت بسترسازي دارند؟
مردم مي خواهند برخي خواص سکوت خود را بشکنند، مردم مي خواهند سران فتنه با اعلام برائت از منافقين حساب خود را از آنان جدا کنند.
هر کس که کمترين هوش سياسي را داشته باشد مي داند اين دو از اصلي ترين مطالبات سياسي مردم است.
مردم هر چه را تاب بياورند اهانت به
شعائر الهي را تاب نمي آورند.

محمدکاظم انبارلويي
رسالت


تاريخ : سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
تازه ترين شعر عليرضا قزوه درباره حرمت شکني هاي تهران
دعوا سر حسين اصلي ا ست و تشنگان دارند آب مي شوند
 

 شام غريبان حسين امشب است...
آن روزها
 هر وقت پرده خوان
 از نقل شاهنامه و سهراب مي گفت
 به کربلا که مي رسيد
 نقل علي اکبر مي خواند و مي گريست
حتي گاهي قوال با شمشير
 مي زد به پهلوي خود
 حالا به جاي قاسم و عباس
 دارند روضه سهراب مي خوانند
 به جاي رقيه
 دارند روضه ندا را فرياد مي کنند...
 اين نقل
 نقل پرده دران است
 بزن به طبل لجاجت طبال
 که مير بي بي سي
 امشب به کربلا وارد مي شود
 از در پشتي
 بزن به طبل لجاجت طبال
 که شيخنا مي رسد به کربلاي مجازي
 از راه اينترنت
 از راه اعتمادالسلطنه
 عمه ببين به کربلا
 اين همه موبايل هاي دوربين دار آمده
 عمه ببين که علم ها خوني است
 و ميکروفون ها خوني
 و صداها خوني
 شايد به اشتباه
 دو حسين آمده اند اينجا
 جوانان بني هاشم بياييد
 راه اين پيران فتنه را سد کنيد
 مسلم اين اتفاق ها را ديد و گريست
 من مسلمم
 و راه برگشت دارم
 من مسلمم
 اين نامه را از خانه هاني مي نويسم
 مرام من کشتن نيست
 ما سهراب کش نيستيم
 “مستي بيايد قي کند
 مستي جهان را طي کند “1
 ***
امشب دوباره مست حسينم
 رباب ايراني را برمي دارم و مي گريم
 و مي زنم به سيم آخر
 با گريه بر علي اکبر
 که بي تابم مانند او
 و گريه مي کنم سپيد سپيد
 به غربت کسي که شما نشناختيدش
 و سرم مي سوزد از اين همه بدرقصي ها
 چون بيمار کربلا
 هنوز تاول بسيجي ها دارد مي ترکد
 و شما اصحاب نمک و کورچشمي
 چقدر زود حرمله شديد
 در دو کربلا
 دو دسته عزادار مي بينم
 که هر کدام
 ديگري را
 يزيد مي داند
 از ميکروفون ها خون فواره مي زند
 امشب شهادت نامه اي امضا نمي شود
 تنها خبرگزاري ها گفتند:
 امشب بناست اتفاق بدي بيفتد!
 و افتاد
 موبايل ها در تاريکي شب
 ويبره مي گريند
 بلوتوث بلوتوث نوحه مي خوانند
 و مي ريزند
 به درياي سايت آل صهيون
 از کم‘ موج نو
اولين نفر به ميدان رفت
 شيخ متغير پيشاني اش رابوسيد و گريست
 بناست قورمه قورمه کنند
 شايد که انتخابات باطل شود
 و از جناح روبرو
 از اصحاب انتخابات عليه السلام!
 بناست قيمه قيمه کنند
 در کربلا دو حسين آمده است
 اصحاب قورمه اند و قيمه!
 اصحاب شيشه و بشکن بشکنه امشب
 اصحاب قمه و قليان
 و بي شمار يزيد
 از اين همه يزيد
 يکي منم
 يکي هر آن که غير شما باشد
 دعوا سر حسين اصلي ست
 اگر حسين من تويي سرت کو؟
 حسين من سر نداشت
 حسين من پشت سرش سايت هاي سبز نداشت
 اينجا حسين هاي زيادي مي بينم
 حسين من حسين ناز بود
 حسين جاز نبود

www.resalat-news.com

منبع: وبلاگ عدالتتاريخ : دوشنبه هفتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
 
چهارشنبه برگزار مي‌شود
 
خروش عاشوراييان در محکوميت حرمت‌شکني فتنه گران
جام جم آنلاين: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در اطلاعيه اي ضمن محکوميت حرمت شکني عاشوراي حسيني در تهران اعلام کرد: تجمع بزرگ عاشوراييان در محکوميت حرمت شکني فتنه گران روز چهارشنبه ساعت 15 درتهران و سراسر كشور برگزار خواهد شد.
 

به گزارش واحد مرکزي خبر، بر اساس اطلاعيه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي اين تجمع در تهران در ميدان انقلاب برگزار مي شود.
 
در اين حال مردم عاشورايي استانهاي کشور در برنامه ريزي جداگانه خود در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه تجمع خواهند کرد.

همچنين شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي ضايعه تأسف بار و مصيبت عظمي، اهانت فتنه گران کينه توز به مراسم عزاداري حسيني را به ساحت مقدس حضرت ولي عصر «ارواحنا فداه»، محضر مقام معظم رهبري «مدظله العالي» ، مراجع عظام تقليد و پيشگاه شريف ملت سوگوار حسيني تسليت و تعزيت گفت.
 
اين شورا از تمامي دلدادگان و شيفتگان مکتب اهل بيت «عليهم السلام» خواست تا با حفظ هوشياري و بصيرت انقلابي خود نقشه هاي شوم دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را نقش بر آب کنند.

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي از همه مردم متدين و عاشقان اهل بيت ايران اسلامي خواست تا با حفظ وحدت حول محور ولايت و تعميق بينش اسلامي انقلابي ابزار برائت و انزجار خود را از اين اقدام ننگين فتنه جويان و فرصت طلبان اعلام کنند.تاريخ : دوشنبه هفتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

در روزنامه کیهان مطلبی را خواندم که جالب بود شما هم آنرا بخوانید.

يزيد بازي عبري-انگليسي در عاشوراي حسيني (خبر ويژه)

تدارك همه جانبه رسانه هاي ضدانقلاب براي اختلال در مراسم پرشكوه عزاداري سالار شهيدان(ع) در روزهاي تاسوعا و عاشورا، به يك آبروريزي و رسوايي بزرگ براي فتنه گران و رسانه هاي وابسته به استكبار تبديل شد.
جبهه رسانه اي ضدانقلاب موسوم به شبكه عنكبوت از چند هفته پيش، زمينه سازي براي ايجاد اختلال و تشنج در مراسم سوگواري تاسوعا و عاشوراي حسيني را كليد زده بودند. اين هجوم رسانه اي 4 ضلع را شامل مي شد1-رسانه هاي دولتي آمريكا و انگليس(شامل صداي آمريكا، راديو فردا، شبكه بي بي سي، رسانه هاي صهيونيستي، فيس بوك و تويتر2-شبكه ها و سايت هاي وابسته به عناصر ضدانقلاب مقيم خارج از كشور (نظير ايران امروز، روزنت، راديو زمانه، اخبار روز، جرس، ايران گلوبال، گويانيوز و... 3-رسانه هاي عربي مرتجع (عبري) نظيرالعربيه و بعضاً الجزيره 4-سايت هاي وابسته به افراطيون داخلي نظير نوروز، كلمه، امروز، سلام نيوز، ملي مذهبي، و...)...

کیهانادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه هفتم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

آيت الله نوري همداني: عاشورا درس حمايت از ولايتمداري را به ما آموخت

آيت الله «حسين نوري همداني» گفت: درس عاشورا و كربلا بهترين كارايي را در برابر دشمنان نظام اسلامي دارد.
به گزارش ايرنا، اين مرجع تقليد در ديدار با جمعي از مسئولان قرارگاه سازندگي قرب قايم، دانشجويان دانشگاه ولي عصر(عج) شهر رفسنجان و مديران آموزش و پرورش استان همدان افزود: عاشوراي حسيني درس پيروي و حمايت از ولايتمداري را به بهترين نحو به پيروان مكتب اسلام آموخت.
آيت الله نوري همداني اضافه كرد: نگهداري نظام اسلامي به وجود يك فقيه، عادل، فرزانه، مدير و مدبر نيازمند است كه در ايران اين وظيفه پس از امام خميني(ره) به رهبر معظم انقلاب واگذار شده است. به گفته وي، درطول اين 20 سال، رهبري حضرت آيت الله خامنه اي كشور ايران را به خوبي حفظ كرده است.
آيت الله نوري همداني گفت: كربلا يك خرمن است و ما بايد خوشه چين آن باشيم و مكتبي است كه بايد درس هاي فراوان از آن بياموزيم.

کیهانتاريخ : یکشنبه ششم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
1_64.jpg (144 KB)  Image_208.jpg (161 KB)  1_79.jpg (151 KB)

عاشورای حسینی علیه السلام  نامی که تا ابد به عنوان الگو و نماد ایثار ومقاومت مظلومین برعلیه ظلم وستم ونابرابری خواهدماند .

عاشور درس عبرتی بود تا طاغیان وطاغوتیان ومستکبران بدانند گرچه می توانند بدن های انسانهای آزاد اندیش ومتدین را در زیر سم اسبان پاره پاره کرد خیام حرمشان را به آتش کشید طفلان معصوم را نشانه تیر بلا کرد وزنان وکوکان وبیمارانشان را با بدترین شکل ممکن به اسارت برد ودر خرابه ها زندانی کرد وسرهای بریده شان را برنیزه ها کرد .؟

اما فریاد حق طلبیان برای همیشه طنین انداز خواهد شد وآزادمردان وزنانی پیدا خواهندشد تا انتقام خون به ناحق ریخته آنها را از ظالمان بگیرد .

اما : عاشور شور وعشق وایثار را درخون های پاک جهانیان جاری ساخت تا هر از چندگاهی ستمگران را با فجیع ترین وضع ممکن به مسلخ گاهی بکشاند که خودشان از قبل با ظلمشان برای خود ساخته بودند.

1_55.jpg (148 KB)              1_68.jpg (148 KB)تاريخ : یکشنبه ششم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
یکی از اولین های کوهدشت را می توان هیئت زنجیر زنی قمربنی هاشم علیه السلام نامید که در سال ۱۳۳۵توسط حاج ابراهیم هادیان تاسیس شد وبا تعدادی از مومنین مراسم دهه اول محرم را با شور وشوق انجام میدادند ....

 1_71.jpg (85 KB)اولین هیئت زنجیر زنی درکوهدشت   E1105_0854.jpg (45 KB)

حاج ابراهیم هادیان بنیانگذار هیئت زنجیر زنی قمر بنی هاشم علیه السلام کوهدشت  پدرشهید هادیان

                                         ادامه مطلب
تاريخ : شنبه پنجم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
شاد روان قاسم امرایی

منبع:http://www.ghotel.blogfa.com/

امسال دوطفلان مسلم یارو یاورشان را درکوهدشت همراه ندارند .

مرحوم قسم امرائی معروف به یاور طفلان مسلم با آن نوای بی نوای نی وآهنگ سوزناکش در کنارشان نیست

هرگوشه ای از این دریای طوفانی تاسوعا وعاشور درکوهدشت سرک می کشی جای پای قاسم امرائی دیده میشود.

روحش شاد وبا سالارشهیدان همراه باشد تاريخ : شنبه پنجم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
روز تاسوعا در کوهدشت تا به شب عاشورا نزدیک میشود شوروحال خودرا دارد هیئت های سینه زنی وزنجیر زنی با نظم خاصی مراسم خودرا شروع میکنند ومومنین درکنارخیابانها وتکایا با چای وقهوه ی گرم از عزاداران پذیرائی میکنند نمونه ای از این مراسم را عکاس وبلاکمان به تصویرکشده است .

1_62.jpg (101 KB)                                   1_96.jpg (96 KB)

1_76.jpg (104 KB)                                  1_82.jpg (107 KB)

1_90.jpg (85 KB)                                   1_65.jpg (365 KB)

                                       1_88.jpg (169 KB)

 تاريخ : شنبه پنجم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
1_70.jpg (92 KB) امام جمعه کوهدشت

نماز پرصلابت ودشمن شکن جمعه به امامت امام جمعه ونماینده محترم ولی فقیه حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج ابراهیم طهماسبی در مسجدحضرت صاحب الزمان (عج) کوهدشت برگزارگردید

امام جمعه کوهدشت درخطبه اول بعد از دعوت همه ی مومنین به رعایت تقوای الهی در رابطه با جایگاه نمازجمعه وثواب شرکت درنماز جمعه وارزش نماز جمعه در محضر پروردگار احادیثی از پیامبر(ص)مکرم اسلام ایراد نمودند

ایشان درخطبه دوم ضمن گرامیداشت هفته نهضت سوادآموزی مناسبت های دیگر هفته را به اطلاع مردم رسانیدند.

لازم به ذکر است که امام جمعه کوهدشت امسال به حج تمتع نایل آمده که ضمن آرزوی قبولی زیارت خانه خدا برای ایشان وقبولی عباداتشان برای موفقیت در سنگر نماز جمعه آرزوی توفیق را ازخداوند متعال را مسئلت داریم

مدیری وبلاگ شیرزتاريخ : جمعه چهارم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

رضا بسه پورseta2.jpg (736 KB)

انتصاب بجا وشایسته برادر رضا بسه پور را به عنوان رئیس اداره بهزیستی شهرستان

 کوهدشت تبریک می گوئیم و موفقیت ایشان از خداوند متعال خواستاریم

آقای بسه پور که از فرهنگیان خوشنام وبا اخلاق وتلاشگر آموزش وپرورش شهرستان

بوده اند قبلادر سمت معاونت مالی اداره آموزش وپرورش مشغول بکار بوده است

مدیر وبلاگ شیرزتاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

1_62.jpg (72 KB)

                   

آقای نریمان نادری که از فرهنگیان وارسته و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس

واز پیشکسوتان انقلاب اسلامی  درشهرستان کوهدشت هستند به عنوان معاون فرمانداری

شهرستان کوهدشت منصوب شده اند این انتصاب بجا وشایسته را به ایشان و 

فرماندار فهیم شهرستان کوهدشت وبه مردم ولایتمدار وانقلابی وقدرشناس

 شهرمان که آقای نادری را خوب می شناسند تبریک وتهنیت گفته وبرای

 ایشان موفقیت و دفاع از محرومان وخدمت به مردم شریف کوهدشت

 که درمحرومیت بسر می برند آرزومندیم .

 

مدیر وبلاگ شیرز  تاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
غدير خونين كربلا ـ 6 پيام هاي سه گانه كربلا براي همه انسان ها

تا كنون روشن شد كه جريان « غدير خونين كربلا » همانند غدير خم،پيام ولايت را به همراه دارد. يعني گويا از پشت پرده ملكوت اين صدا به گوش مي رسد كه پيامبر (ص) در كنار قتلگاه فرموده باشد: من كنت مولاه فهذا حس يأ مولاه. سرّش آن است كه: هر چه را كه رسول گرامي آورد، وجود مبارك أبي عبدالله (ع) معصومانه دريافت كرد، معصومانه ضبط كرد، معصومانه اجراء كرد. اگر آن حضرت فرمود: نّما الع لم ثلاث ه، آيأ محكمه او فريضأ عاد له او سنّأ قائ مه (1)؛ وجود مبارك حضرت سيّدالشهداء (ع) در سيرت و سنّت خود همين آيه محكمه، فريضه عادله و سنّت قائمه را اجراء كرده است.
قيام حسيني، پاسخ حقيقي به نياز فطري انسانها.....


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
پيام مردم شيراز
 
 
1 - ديروز و امروز استقبال گسترده و پر شور شيرازي ها از رئيس جمهور در صدر اخبار و تحليل هاي رسانه هاي مختلف قرار گرفت. به گزارش خبرنگاران، رئيس جمهور از مسير فرودگاه تا ورزشگاه حافظيه شيراز مورد استقبال پرشور و صميمي مردم اين شهرستان بويژه جوانان قرار گرفت. در جريان اين استقبال، تعدادي از مردم در برخي مناطق شهر سنج و دمام مي نواختند. ورزشگاه حافظيه در هنگام سخنراني احمدي نژاد مملو از جمعيتي مشتاق بود که با شعارها و ابراز احساسات خود رئيس جمهور را همراهي مي کردند.

1 - ديروز و امروز استقبال گسترده و پر شور شيرازي ها از رئيس جمهور در صدر اخبار و تحليل هاي رسانه هاي مختلف قرار گرفت...ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
علامه حسن زاده آملي:
رهبر عظيم الشان را دوست بداريم او دلداري است که دنيا شکارش نکرده است

 علامه حسن زاده آملي از علماي برجسته و سرشناس حوزه علميه قم که به جهت مراتب ويژه علمي و عرفاني از استوانه هاي حوزه هاي علميه به شمار مي روند، در انتهاي يکي از جلسات سخنراني خود، عبارات مهمي را در شان رهبر معظم انقلاب بيان فرموده اند.
به گزارش  فارس، رجانيوز متن کامل سخنان علامه حسن زاده آملي پيرامون سجاياي رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد:
رهبر عظيم الشان تان را دوست بداريد. عالمي، عادلي،  رهبري، مومني،  موحدي،  سياسي، دلداري، رهبري، انسان رباني، پاک،  منزه، که دنيا شکارش نکرده من جايي سراغ ندارم که عرض کنم.
همان که عرض کردم: نه شکوفه اي، نه برگي، نه ثمر، نه سايه دارم/  همه حيرتم که دهقان به چه کار کشت ما را. قدر اين نعمت عظيمي  را که خدا به شما عطا فرمود، قدر اين رهبر، ولي وهمان عبارات که سرور عزيزم جناب استاد حدادعادل، ارائه دادند؛ رهبري، وليي، الهي. الآن اين انسجام ما، تکليف شرعي ماست. مبادا عزيزان! آقايان مبادا! (اين “مبادا “ را توجه داشته باشيد)
مبادا آقايان! اول انقلاب يادتان هست چند فرقه برخاستند که مي خواستند کشور را تجزيه کنند؟ حواستان جمع باشد، مبادا اين وحدت ما را! مبادا اين جمعيت ما را! مبادا اين کشور علوي را! مبادا اين نعمت ولايت را! از دست شما بگيرند.

www.resalat-news.com


تاريخ : چهارشنبه دوم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
خروش عظيم مردم قم عليه سران فتنه

هزاران نفر از مردم متدين، طلاب و فضلاي شهر مقدس قم با حضور در يك راهپيمايي اهانت جمعيت معدود آشوبگر و سران آنها به نظام و انقلاب را محكوم كردند.
بنا به گزارش خبرنگاران كيهان از قم در اين راهپيمايي كه بعدازظهر ديروز از ميدان روح الله شهر قم آغاز شد، تعداد بسيار زيادي از مردم مشاركت كردند به گونه اي كه تفاوت آن با جمعيت روز دوشنبه كاملا محسوس بود.
حاضران در اين راهپيمايي كه تعداد زيادي از مدرسين و مسئولان حوزه علميه قم هم در آن شركت داشتند با سر دادن شعارهايي تاكيد كردند هوشياري مردم قم اجازه شكل گيري هيچگونه فتنه اي را در اين شهر نخواهد داد.
راهپيمايان كه عده اي كفن پوش هم در ميان آنها حضور داشتند پس از حركت به سمت حرم راهي منزل صانعي و منتظري شدند و با تجمع جلوي آن شعارهايي چون «صانعي صانعي اين آخرين اخطار است»، «اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده» و «هم غزه هم لبنان جانم فداي اسلام» سر دادند. در تمام راهپيمايي ديروز هيچ نشاني از فتنه گران و آشوب طلبان نبود. برخي از راهپيمايان در گفت وگو با كيهان علت اين امر را به وضوح آن دانستند كه بخش بزرگي از جمعيت روز دوشنبه اساسا مربوط به قم نبود و از شهرهاي ديگر به اين شهر منتقل شده بود. اين عده در گفت وگوهاي خود با خبرنگاران كيهان همچنين تاكيد كردند كه تجمعشان در پاسخ به اتفاقات روز دوشنبه نيست چرا كه اساسا در آن روز هيچ اتفاق قابل ذكري در قم رخ نداده و فتنه گران در عملي كردن همه نقشه هاي خود شكست خورده اند.
هماهنگ كنندگان اين مراسم در پايان خبر دادند كه با حضور موثر خود اجازه شكل گيري هيچ مجلسي در قم كه مبناي اهانت به نظام در آن باشد را نخواهند داد و همچنين امروز ساعت 10 صبح نيز براي قدرداني از مواضع آيت الله العظمي حسين نوري همداني در ميدان روح الله قم تجمع خواهند كرد.

www.kayhannews.irتاريخ : سه شنبه یکم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari
07052009_001.jpg (337 KB)              07052009_004.jpg (349 KB)  

 07052009_005.jpg (320 KB)                     07052009_002.jpg (319 KB)

نمائی از پارک شهر شهرستان کوهدشت ؟عکاس  خبرنگار وبلاگ شیرز

 

جناب آقای ولیپور شهردارمحترم کوهدشت  سلام :

لطفا چند دقیقه از پشت میزکارتون بلندشید وسری به پارک بغل دستتون بزنید؟

۱-شما که همیشه در امرخیر پیشقدم بودین ؟

۲- درقضیه حمل ونقل تحول بزرگی ایجاد کردین وسروسامان خوبی به آن دادین ؟

۳- شما که قبلا درعرض کمتر از سه ماه که سرپرست شهرداری بودین سدساحلی وخیلی از کوچه های شهرمان را درست کردین وآسفالت کردید؟

۴شما که ما میدانیم می توانید و توان آنرا هم دارید؟

شهرمان را از این نابسامانی برهانید ؟

چندعکس از پارک شهر بغل دست شهرداری تقدیم میشود انشا الله قبل ازعید امسال درست شده باشد ؟

عده ای از همشهریان کوهدشتی

 تاريخ : سه شنبه یکم دی ۱۳۸۸ | | نویسنده : khavari

آقای فریدون رشیدی همشهری کوهدشتیمان مدتی ست به عنوان فرماندار شهرستان پلدختر منصوب شده اند.

این انتصاب بجا و ارزشمند را به ایشان واستاندارمحترم تبریک گفته واز خداوند

 آرزومندیم  وی را دراجرای خدمت به مردم محروم منطقه موفق بدارد .

آقای رشیدی قبلا درسمت معاونت فرمانداری شهرستان کوهدشت منشاء خیر

 بوده وبا اخلاق نیکو وصبر وحوصله ای که دارند می تواند برای مردم پلدختر

 نیزمفید واقع گردد.

مدیریت وبلاگ شیرز  • سبزوار
  • راسو